Nowinki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Raczyński   
czwartek, 26 marca 2009 21:47


 

 

 

PRZEŁOM W REHABILITACJI

 

Platformy to najnowocześniejsze urządzenia, które pozwalają na ocenę i poprawę parametrów statycznych i dynamicznych związanych z utrzymaniem równowagi .

Wykorzystują biofeedback zarówno podczas ćwiczeń jak i testów zadaniowych.

Dają możliwość pełnego raportu po zakończeniu testu/ćwiczeń stąd

obiektywizacja postępów rehabilitacji

Platforma dynamograficzna umożliwia zarówno testowanie jak i trening pacjentów neurologicznych, ortopedycznych . Platforma ta, zapewnia profesjonalny trening sportowcom oraz pacjentom z zaburzeniami równowagi i koordynacji ciała. Jej dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego ustawienia płyt względem siebie, co umożliwia np. trening sportowców w określonej, ściśle związanej z jego dyscypliną sportową, pozycji.

Oprogramowanie platformy pozwala na :

 • ukierunkowanie działań w celu przywrócenia zaburzonych funkcji układu nerwowo mięśniowego

 • stymulowane naturalnej równowagi, a biofeedback umożliwia prawidłowe dociążanie stóp, przenoszenie ciężaru ciała, stabilizację miednicy, a także uaktywnianie słabszej połowy ciała,

 • uatrakcyjnienie ćwiczeń w postaci zabawy, oprócz sfery ruchowej doskonale rozwija koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, spostrzegawczość, skupianie uwagi itp.,

 • łatwą ocenę możliwości szybkościowo-siłowych ćwiczącego, sprzężenie z programem komputerowym pozwala na dobrą diagnostykę, odpowiedni dobór ćwiczeń i skutecznie postępowanie rehabilitacyjne,

 

Platforma balansowa jest niezastąpionym urządzeniem w pracy z pacjentem z zaburzonym czuciem głębokim i równowagą. To nowoczesne urządzenie stymuluje ośrodkowy układ nerwowy i układ ruchu do lepszego odbioru bodźców z proprioreceptorów i błędnika na niestabilnym podłożu

 • Wykonywane ćwiczenia oparte są na treningu progresywnym.

 • Stopniowanie trudności odbywa się przy użyciu 4 różnej wielkości podkładek, które utrudniają utrzymanie równowagi na platformie.

 • Na zwiększenie obciążenia wpływa przyjęta do ćwiczeń pozycja( np. siad na platformie, stanie obunóż lub jednonóż.)

 • Trening można wzbogacić o biofeedback, czyli wizualną i dźwiękową informację zwrotna dla ćwiczącego

Platforma stabilometryczna to nowoczesne urządzenie do oceny i treningu równowagi na stabilnym podłożu.

Możliwości funkcjonalne platformy:
- ocena parametrów statycznych i dynamicznych związanych z utrzymaniem równowagi na stabilnym podłożu,
- możliwość analizy długości ścieżki, prędkości przemieszczania, odchylenia w osiach X i Y, dystrybucji obciążeń podczas testów i treningów
- możliwość wykorzystania biofeedbacku podczas testów zadaniowych jak i podczas ćwiczeń reedukacji równowagi,


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Terapia falą uderzeniową ! - stosuje się do zwalczania przewlekłego bólu w układzie mięśniowo-szkieletowym. Daje bardzo szybką ulgę i przywraca sprawność ruchową. Jej skuteczność (do 80% w bólu przewlekłym) została potwierdzona w schorzeniach barku, łokcia, ręki, stóp, biodra, kolana. Stosuje się wszędzie tam, gdzie zawiodły inne metody fizykoterapii. Więcej informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thermopress ! - jednoczesne zastosowanie krioterapii i masażu ciśnieniowego w znacznej mierze przyśpiesza postępy terapii zwłaszcza w stanach pourazowych przebiegających ze znacznym obrzękiem, ograniczeniem ruchomości, stanem zapalnym i bólem. Więcej informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opór elastyczny ! - najnowocześniejsza metoda leczenia stanów pourazowych, pooperacyjnych i zmian zwyrodnieniowych. Efekty terapeutyczne to szybkie zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie zakresu ruchów, poprawa wytrzymałości i siły mięśniowej, zwiększenie koordynacji nerwowo-mięśniowej, poprawa czucia głębokiego. Więcej informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WaDiT - metoda leczenia, która polega na wytwarzaniu za pomocą zmiennych pól elektromagnetycznych dźwięków wysokiej częstotliwości, w sposób naturalny oddziaływujących na organizm. Stosowany w tym celu prąd elektryczny służy tylko i wyłącznie do transferu drgań u pacjenta. Zastosowanie znalazł w 73 różnych schorzeniach w tym  w leczeniu depresji, nerwic, migren, nadmiernym napięciom mięśniowym oraz w nadpobudliwości nerwowej. Skutecznie leczy otyłość, nietrzymanie moczu i działa przeciwbólowo. Więcej informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KAPSUŁA - to nieograniczone możliwości relaksu stworzone dzięki połączeniu masażu wibrującego i pulsującego oraz suchej sauny, aromatoterapii, zimnego strumienia jonizowanego powietrza, muzykoterapii i dziesięciu niezwykłych sesji zaprogramowanych po to żebyś mógł osiągnąć najwyższy poziom odprężenia.  Urządzenie doprowadza do idealnej harmonii fizycznego i psychicznego samopoczucia. Stymuluje i wzbogaca zmysł dotyku, powonienia wzroku i słuchu. Doświadczasz niezwykłego wyciszenia, a umysł Twój osiąga większą sprawność. Poczucie odmłodzenia, relaks umysłowy i poprawa kondycji zostały połączone, tak by każdy poczuł się zdrowszym i piękniejszym. Jednym z zastosowań kapsuły jest  odchudzanie z dodatkowo uruchomioną suchą sauną oraz zestawem olejków aromatycznych (skład ich jest chroniony  patentem), które wpływają na otwieranie się porów skóry  oraz przyspieszenie przemiany materii i likwidację nadmiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej. Więcej informacji.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FOTOVITA - terapia światłem zbliżonym w swych parametrach do słonecznego. Światło to jest najsilniejszym regulatorem wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Gdy dochodzi do rozchwiania tych rytmów zaczynamy chorować. Stosowanie lampy Fotovita poprawia samopoczucie i efektywność pracy, daje więcej radości życia. Stosujemy ją w depresjach, zaburzeniach snu, zapobieganiu przyrostów masy ciała  związanych z zimową porą roku. Więcej informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HIVAMAT - wibracyjny masaż elektrostatyczny polegający na wytwarzaniu pomiędzy dłońmi terapeuty z pacjentem pola elektrostatycznego o charakterze pulsującym. Masaż ten daje wspaniałe efekty zmniejszenia napięcia tkankowego, zmniejszenia dolegliwości bólowych (stany pourazowe), silne działanie uspakajające przy zastosowaniu go na odcinek szyjny kręgosłupa. Więcej informacji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AEROBIK - ćwiczenia usprawniające dla Pań od 30 - 100 lat.

Aerobik jest jedną z form aktywności sprawnościowo-zdrowotnej opartej na intensywnej wymianie tlenowej. Ma pozytywny wpływ na wydolność układu sercowo-naczyniowego, wzmacnia aparat mięśniowy, podnosi sprawność ogólną, przyczynia się do wzrostu wytrzymałości i wydolności kondycyjnej, pozwala zachować zgrabną sylwetkę ciała. Uaktywnia nasz naturalny system obrony przed wolnymi rodnikami, zapobiega utracie jędrności ciała, słowem - opóźnia proces starzenia. Więcej informacji.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki oraz we wtorki i piątki o godz. 18.00 i 19.00

Abonament miesięczny wynosi 60 zł.

Liczba miejsc ograniczona.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rewelacyjna oferta dla Pań !

 

Temat wstydliwy i nie wiadomo co z nim zrobić? Do jakiego lekarza się udać?

Czy jedyny sposób to łykanie tabletek?

Problem dotyczy głównie kobiet i jest związany z osłabieniem mięśni przepony moczowo-płciowej. Pojawia się u kobiet w różnym wieku, najczęściej po porodach, a nasila się w okresie menopauzy, gdy rozchwiana zostaje cała gospodarka hormonalna. Typowe objawy to nieutrzymywanie moczu podczas wysiłku, kaszlu, kichania, śmiechu, biegania itp.

Pojawiają się także problemy podczas stosunków seksualnych, o czym nie chętnie się mówi.

Statystyki mówią, że problem ten dotyczy co 3-ciej kobiety po 55 rż, dotyczy on także mężczyzn, ale znacznie rzadziej.

Czy tak musi być? Zadecyduj sama!

Przygotowaliśmy dla Państwa program, który całkowicie pozwoli powrócić Wam do formy i pozbyć się wstydliwego problemu. Jedyny i chyba najtrudniejszy warunek to systematyczność. Skutkiem ubocznym zastosowanej przez nas terapii jest piękne wymodelowanie sylwetki.

Opracowane przez nas ćwiczenia i zabiegi stanowią program autorski, który charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością.

 

Program obejmuje:

 • 10 zabiegów fizykalnych poprawiających pracę mięśni przepony moczowo-płciowej
 • 10 sesji ćwiczeniowych, które w sposób planowy i systematyczny uczą Państwa wzmacniania mięśni odpowiedzialnych za nietrzymanie moczu. Ćwiczenia prowadzone są indywidualnie z dostosowaniem tempa i natężenia wysiłku do stanu mięśniowego danej osoby.
 • po takiej serii wykonywanej codziennie lub co 2-gi dzień stosujemy jeszcze 4-5 sesji ćwiczeń w odstępach 2 tygodniowych i potem 1 miesiąca w celu sprawdzenia poprawności wykonywanych ćwiczeń oraz ustalenia ostatecznego programu dla pacjenta: ilości ćwiczeń, ilości powtórzeń i czasu trwania sesji.

 

Przy zakupie całego programu jednorazowo stosujemy 15% zniżki.

 

Zadbaj o siebie i swój komfort życia!!!

 

Poprawiony: sobota, 03 maja 2014 14:31